2016

 Busola de Aur
(23-24 aprilie 2016)  

Ziua Mondiala a Orientarii

Tájfutás Világnapja

Facebook
(11 mai 2016)  

 

 In Memoriam
(18 iunie 2016)  


+ Cupa Compass

    (21-24 iulie 2016)

 

Cupa Cluj-West Open + Trofeul Floresti
    (24-25 septembrie 2016)

 

  Top 2015 O-MTB             Top O-Schi 2015   

      Top 2015 - cumulat          Top 2015 - Seniori       Top 2015 - Tineret      Top 2015 - Juniori        Spot EYOC 2015          

  FRO-Calendar 2016           FRO-Precizari 2016      IOF-Calendar 2016  

  Top O-Schi 2016          

      Top 2016 - Cumulat         Top 2016 - Seniori      Top 2016 - Tineret      Top 2016 - Juniori  

___________________________________________________________________________________________________________________

Rezultate concursuri din ţară 2016  

       Rezultate Finale Camp. Nat. Parc-Oras 2016 (5 din 6 etape)                Rezultat Selectie Juniori, Tineret 2016 (4 din 5)     

Néda Ágnes - Bronze medal W18 Sprint EYOC 2016

  Film festivitate EYOC 2016

  

 

    Cupa 1 Decembrie - Cupa Mosului  (Cluj, Pro Orientare,  04 Decembrie 2016)                                                  Rezultate        Split    

    Trofeul Maramures (Apa Sarata, Electrosistem B.Mare,  26.11 2016)                                                                  Rezultate    

    Trofeul Țara Bârsei + Cupa CSU Brașov (Săcele, CS Babarunca Săcele+CSU Braşov,  12-13.11.2016       Rezultate cumulate       Rezultate CSU Brasov      Split et1      Split et2      Split et3       

    Cupa Brumar + In Memoriam 2016 (Baneasa, CS Mentor Silva,  06.11 2016)                                                    Rezultate  

    Cupa Berii 2016 Cluj (Cluj, Simon Suni Andras,  06.11 2016)                                                                               Rezultate        Rezultate Split  

    Cupa Toamnei 2016 (Cluj, Vointa Cluj,  05.11 2016)                                                                                                 Rezultate        Rezultate Split           Poze 

    Cupa Sanatatea de Toamnă + Cupa Arbitrilor  (Ploiesti, CS Sanatatea PloiestiSanatatea Ploiesti,  29-30.10.2016 

                                                                                                                                                                                                Rez. et.1 - Sanatatea     Rez. et.2 - Arbitrilor     Split et.1     Split et.2   

     Cursa Lunga Prahova (Paulesti, CSO Valea Prahovei,  23.10.2016)                                                                      Rezultate 

      Cupa Skore (Baia Mare, CS Stiinta Electrosistem,  23.10.2016)                                                                            Rezultate  

      Cupa Toamnei (Popasel Regal, CSS Baia Sprie + CS Maratin Rivulus Dominarum,  22.10.2016)                  Rezultate Toamnei      Rezultate Memorial Petrisor   

      Cupa Zarandului ed. 70 + CN Masters + CN PO6  (Lipova, CSO Madaras+Condor Club Arad, 14-16.10.2016)    

                                       Rezultate CN PO6 (Sprint)       Rezultate et.1 (Sprint)         Rez. Masters MD       Rez. Masters LD       Rezultate Zarand (et.2+3)   

                                                                                            Split et.1 (Sprint)    Split et.2 (MD)       Split et.3 (LD)         Poze 

      Camp.Nat.Noapte + Staf. Mixta + PO et.5 (Craiova, CSU Craiova,  07-09.10.2016)                            Rezultate CN Noape      Rezultate CN Staf.Mixta    Rezultate CN PO5   

      Ziua Orientării pentru Toţi  (Cluj, ProOrientare+CS Compass Cluj, 08.10.2016                         Rezultate 

      Camp. Nat. MTBO ULD / Memorial Racz Karoly / Cupa MRD  (Baia Mare, Maratin Rivulus Dominarum,  02.10.2016     Rezultate (www.mtbo.ro)

      Trofeul Veteranilor Stroescu (Campina, CSO Valea Prahovei,  02.10.2016)                                       Rezultate    

      Cluj-West Open 2016 + Trofeul Floresti ed. 15  (Floresti, CSO Dudu Floresti, 24-25.09.2016)                  Rezultate       Split et.1       Split et.2        Poze festivitate 

      Predeal O-Week 2016 (Predeal, CS Mentor Silva,  15-17.09.2016                            Link Mentor Silva    

      Cupa Noptii (Baia-Mare, CS Maratin Rivulus Dominarum,  17.09.2016                   Rezultate    

      SEEOC + SEEMOC 2016 (Strumica - Macedonia,  07-11.09.2016         Rez. Sprint     Rez. LD     Rez. MD     Rez. Relay           Split Sprint      Split LD       Split MD     Split Relay        

      CN Sprint, LD, MD (Iaşi, CS AXY-Tour Iaşi,  02-04.09.2016                 Rez. Sprint   Rez. LD    Rez. MD       Split trasee Sprint    Split Sprint    Split LD   Split MD   

                                                                                                                                   Rez. CN Sprint     Rez. CN LD      Rez. CN MD   

                                                                                                                                   Poze sprint            Poze LD           Poze MD              Poze Trof. Moldovei 

       CN Ştefetă + CN PO et.3 + Cupa Electro Sistem (Baia-Mare, CS Ştiinţa Electro Sistem B.Mare,  27-28.08.2016  

                                                                                                                                       Rezultate CN Stafeta      Rez. CN PO et.3      Split CN PO et.3     Rez. Cupa Electro Sistem    Split Sprint     Poze festivitate 

       Camp. Jud. MM (Baia-Mare, AJO Maramures,  20-21.08.2016+ MTBO                                             Rezultate   

        Camp. Nat. O-MTB Sprint+LD  (Feleacu, CS Vointa Cluj, 13-14.08.2016)                                           Rez. Sprint     Rez. LD        Split Sprint         Split LD

        Cupa Munţilor (Cocorasti Misli, CSO Valea Prahovei,  31.07.2016)                                                      Rezultate  

       Transylvania Open + Cupa Compass  (Gilău, CS TranSilva+CS Compass, 21-24.07.2016)                Rezultate (www.transilva.ro)       

                                                                                                                                                                                     Poze festivitate Cupa Compass      Poze festivitate Transylvania Open 

        Cupa Chimistul + Munților Făgăraș  (Sămbăta, CS Elevilor Victoria+CS Chimia Victoria,  15-19.07.2016)             Rez. Cupa Chimistul        Rez. M-tii Fagaras      

        Cupa Romaniei MTBO (Paulesti, CSO Valea Prahovei,  09-10.07.2016)                                Link rezultate (www.mtbo.ro)   

       Trofeul Valea Teleajenului (Paulesti, CSO Valea Prahovei,  10.07.2016)                             Rezultate 

       Festivalul Orientarii (Sannicolau de Munte, CSO Madaras,  01-03.07.2016                    Rez1         Rez2         Rez 2x2       Split1         Split2         Split 2x2

       Campionatele Nationale ale Elevilore Elevilor  (Botosani, 27-29.06.2016)                             Rezultate

        Cupa In Memoriam  (Cluj, ProOrientare, 18.06.2016)                                                              Rezultate       Split      Poze festivitate      Poze   

        Cupa României + CN Parc-Oraş et.3 + ... (Poiana Stampei, CS Spria+CS Nord B.Mare,  10-12.06.2016            

                            Rez CN Parc-Oras et.2       Rez CR         Rez. Cupa Dornelor       Rez. P.Stampei     Rez. Memorial Apli        Split Dornelor        Split1 CR         Split2 CR 

                                                                         Poze CR       Poze Cupa Dornelor      Poze P.Stampei     Poze Memorial Apli   

       Trofeul Valea Prahovei (Tufeni, CSO Valea Prahovei,  04.06.2016+ MTBO                      Rezultate   

       Cupa Florilor de tei (păd. Nisipoasa, CS Sanatatea Ploiesti,  29.05.2016+ MTBO            Rezultate      Rezultate duatlon   

        Cupa Muresului  (Arad, Condor Club Arad,  29.05.2016)                                                         Rezultate     

        Camp. Nat. O-MTB Stafeta 2x2+MD (Baia Mare, Garage Racing + Stiinta Electro Sistem, 28-29.05.2016)          Rezultate CN MTBO - Stafeta 2x2     Rezultate CN MTBO - MD    Split MD 

        Cupa 1 Iunie - Orientare pentru toţi  (Cluj, AJO Cluj, 28.05.2016                  Invitatia

        Zilele Clujului - Campionat Universitar + Camp. Judetean  MTBO + Alergare   (Cluj, CS Vointa + AJO Cluj,    22.05.2016)        Rezultate     Split   

        Cupa Orienter Tg. Mures (Tg. Mures, CS Orienter,  21.05.2016                  Rezultate       Split et.1       Split et.2        Poze festivitate   

        Cupa Mentor Silva  (Moreni, CS Mentor Silva,  14-15.05.2016)                         Split et.1       Split et.2    

        Ziua Mondială a Orientării 2016 (Cluj, AJO Cluj,  11.05.2016)                        Informare (ROU)        Ismertető (HUN)            Ce este Orientarea ?         Poze       Video   

        CN Echipe + Cupa Gaudeamus + Cupa Comarnic (Comarnic, CS UNEFS Bucuresti,  07-08.05.2016      Rez. CNE       Rez. Gaudeamus + Comarnic      Split LD     Split MD 

        Cupa 1 Mai (Baia-Mare, AJO Maramures,  05.05.2016                                                               Rezultate   

        Cupa Prahova (Paulis, CSO Valea Prahovei,  02.05.2016) + MTBO                                            Rezultate    

        Busola de Aur  (Hoia, CS Compass Cluj,  23-24.04.2016)                                                              Rezultate        Split1       Split2        Poze 

        Cupa Fata Pădurii  (Sumerna, CS Chimia Victoria,  16-17.04.2016)                                            Rezultate   

        Ziua Orientării pentru Toţi  (Cluj, ProOrientare+CS TranSilva, 16.04.2016)                          Rezultate              Harta AF (clasele III-IV) 

        Camp. Nat. Semimaraton + Cupa Bihorului(Oradea, CS Ady Liceum,  09-10.04.2016           Rez. Bihorului      Rez. CN Semimaraton        Split. et.1        Split. et.2        Poze 

       Cupa Primăverii in memoriam Viorel Dumitrescu (păd. Nisipoasa, CS Sanatatea Ploiesti,  03.04.2016           Rezultate    Split  

       CN Parc-Oras et.1 + Trofeul Hunedoarei+Norme  (Hunedoara, CSOrienteering Masters,  01-03.04.2016       Rez. et. 1      Rez. et. 2      Rez. Probe      Rez CN Parc-Oras et.1   

                                                                                                                                                                                                          Split et. 1     Split et. 2      Split Probe      Poze  

      Cupa Primăverii  (Pădurea Băneasa, CS Mentor Silva,  27.03.2016                                              Rezultate         Split  

      Cupa Ghiocelul  (Arad, Condor Club Arad + PC Arad,  19.03.2016                                              Rezultate          Harta  

      Cupa INDOOR  (Baia Mare, Maratin Rivulus Dominarum,  19.03.2016                                      Rezultate           Split1           Split2    

      Cupa Martie (Tg. Mures, CS Orienter,  18-19.03.2016concurs antrenament                              Rezultate et. Noapte      Rezultate et. Zi      Harta  

       Cupa Codrii Vlasiei  (Peris, CSO Valea Prahovei,  13.03.2016                                                      Rezultate   

        Cupa Mărţişor  (Pădurea Băneasa, CS Mentor Silva,  06.03.2016                                                 Rezultate        Split  

        Cupa Primăverii 2016 (Cluj, Vointa Cluj,  06.03 2016)                                                                      Rezultate       Split

        Cupa Sanatatea de Iarnă  (Ploiesti, CS Sanatatea Ploiesti,  28.02.2016                                         Rezultate      Split    

      Camp. Nat. O-Schi 2016 Sprint, MD, LD, Stafeta (Praid-Bucin, 18-21.02.2016- Schi                 Rez. Sprint     Rez. LD      Rez. MD     Rez. Stafeta        Split Sprint     Split LD 

         Trofeul Zapezii  (Snagov Parc, CSO Valea Prahovei,  21.02.2016                                                  Rezultate 

         Antrenament 2 ianuarie 2016 (Cluj, Vointa Cluj,  02 ianuarie 2016  - in alergare                        Rezultate      Split