FRO - Calendar cadru 2023          Precizari 2023   

        FRO - Regulament clasificare sportiva 2023        

        Regulament Selectia Juniori-Tineret 2023      Rez. Selectia Jun. Tin. 2023 - Sprint (SU2-SU5)       Rez. Selectia Jun. Tin. 2023 - Padure (5 et.)  

       Rez. Selectia Jun. Tin. 2023 (General - Final)        Rezultate CN Sprint-Urban 2023 (Final)

  ___________________________________________________________________________________________________________________

Rezultate concursuri din ţară 2023        

           Cupa Mosului ( BrasovCS Babarunca, 23.12.2023)                                                  Rezultate      

           Cupa Mosului / MikulŠs Kupa 2023 (Stana, Pro Orientare Cluj,  10.12.2023)      Rezultate        Split      Live result          Poze   

           Cupa Mosului 2023 (Baia Mare, CS Stiinta Elecrosistem,  09.12.2023)                  Rezultate        Split  

          Cupa Altius 2023 (Padurea Cristian, CS Altius Brasov,  19.11.2023)          

          Roza Vanturilor 2023 etapa 11  (SaceleCS Babarunca,  18.11.2023)                    Link      

          Cupa Vinci 2023 (Valea Garboului, CS Watch Out Cluj,  18.11.2023)                     Rezultate       Split            Live result     

           Trofeul Hunedoarei (Hunedoara, CS Oreienteering Masters,  11.11.2023)         - pentru nelegitimati

          Sport, Recreere, Sanatate (Deva, CS Oreienteering Masters,  12.11.2023)          - pentru nelegitimati

          Cupa Sanatatea de Toamna (Apa-Neagra + Plavia, ACS Sanatatea Ploiesti,  04-05.11.2023)        Link         

                                            Rezultate cumulate             Split et.1          Split et.2    

                                            Live result et.1           Live result et.2     

            Cupa Pro-Silva Zalau + In memoriam Pavel Gligor (Harta lui Pavel+Meses, CS Pro-Silva Orientare Zalau,  04-05.11.2023) 

                                             Rezultate             Split et.1          Split et.2              Foto et.1             Foto et.2           Despre sportul padurilor     

                                             Live result et.1           Live result et.2        

            Roza Vanturilor 2023 etapa 10 (VulcanCS Babarunca,  29.10.2023)         Rezultate      

            In Memoriam DeŠk Attila + Cupa Ady 2023  (Băile 1 Mai, Felcheriu, CS Ady Liceum Oradea,  28-29.10.2023)      

                                           Rezultate cumulate               Rezultat Cupa Ady                   Split et.1               Split et.2       

                                           Live result et.1               Live result et.2       

            Cupa Arbitrilor (Gruiu - Snagov Sat, CSO Valea Prahovei,  22.10.2023)                Rezultate     

            Cupa Skore (Bai Carbunari, Stiinta Electrosistem B.Mare,  22.10.2023)                 Rezultate             Rezultate MF10   

            Brasov O-Meeting + CN SU8  (Vulcan+Brasov,  CS Babarunca,  13-15.10.2023)        

                                           Live result et.1               Live result et.2               Rez SU8   

                                           Rez et.1 MD                   Rezultate CN Sprint-Urban 2023 (Final)

            Mentor Silva Cup - 7 Legs Mixed Relay, Sprint SU7, Middle-WRE (T‚rgoviște-Moreni, Mentor Silva,  06-08.10.2023)        Link      

                                          Live result SU7             Live result Relay                Live result MD      

                                          Rezultate SU7                Rezultate Relay 7               Rezultate MD              Rezultate MD WRE    

                                           Split SU7                        Split Stafeta 7                     Split MD          

            In Memoriam MM  ( Satu Nou de Sus,  MRD,  07.10.2023)                Rezultate    

            CN Noapte + CN SU6 + CN 2x2  ( Tg.Jiu,  PC Tg. Jiu + FRO,  29.09-01.10.2023)      

                                         Live result CNN            Live result CN SU6              Live result CN 2x2    

                                         Rezultate CNN               Rezultate SU6                       Rezultate 2x2    

                                         Split CNN                       Split SU6                                Split 2x2    

            Cupa Seva / Trofeul Silva  (Campina, OK Silva Campina,  24.09.2023)         Rezultate             Split              Live result            Link   

            Roza Vanturilor 2023 etapa 9  (Cristian,  CS Babarunca,  24.09.2023)         Rezultate       Link      

            Cupa Zarandului (Cicir, Vladimirescu, Siria, Condor Club Arad+CSO Madaras,  22-24.09.2023)    

                                         Rezultate Mem Davidhazy          Split Mem Davidhazy           Punctaj Mem Davidhazy             Rezultate Echipe Mem Davidhazy       

                                         Rezultate Zarand                           Split1 Zarand                         Split2 Zarand               

                                         Harta Mem Davidhazy                 Harta et.1 Zarand                  Harta et.2 Zarand     

            Cluj-West Open 2023 + Trofeul Floresti ed. 21 (Floresti, CSO Dudu Floresti,  16-17.09.2023)    

                                       Rezultate          Split et.1          Split et.2            Poze et.2          Poze festivitate   

           Trofeul Veteranilor (Paulesti, CSO Valea Prahovei,  10.09.2023)                Rezultate     

            Camp.Nat. Stafeta+MD+LD+Sprint + Transylvania Open ed.22  (Cluj, CS TranSilva Cluj,  31.08.- 03.09.2023) 

                                        Rez Transylvania Open                               Poze festivitate TRS+Sprint       Poze festivitate TRS    

                                        Monitorul de Cluj (ROU)                           Szabadsag (HUN)      

                                        Rez CN Stafete             Split Stafete            Pictures (Relay)       Pictures (Relay-Ceremony)    

                                        Rez CN MD                   Rez CN LD              Rez CN Sprint        

                                        Split MD                        Split LD                   Split Sprint 

                                        Poze (MD)                    Poze (LD)                 Poze (Sprint)    

                                                                                Poze (festivitate LD)              Poze (festivitate Sprint)    

            Roza Vanturilor 2023 etapa 8  (Lempes,  CS Babarunca,  26.08.2023)         Rezultate          Split            Link      

           Cupa Chimistul + Cupa Muntilor Fagaras  (Victoria, CS Chimia Victoria,  28-30.07.2023)                 Rezultate        

           Cupa Magureni + Ziua Orientarii in Subcarpati  (Magureni, OK Silva Campina,  29-30.07.2023)      Link   

                                                                                         Rez Magureni           Rez Subcarpati               Split Magureni           Split Subcarpati    

            CN Sprint + LD + MD + Cupa Romaniei OMTB  (Baia Mare, FRO+Maratin Rivulus Dominarum,  28-30.07.2023)        Link  

                                                                                         Live result Sprint                  Live result LD               Live result MD

                                                                                         Rezultate Sprint                     Rezultate LD                  Rezultate MD                Rezultate CR (LD+MD)                    Rezultate MRD (et. LD)       

                                                                                                                                          Split LD                           Split MD        

           Sacele O-Meeting 2023  (Sacele,  CS Babarunca+CS Transylvania Rogaining,  22-23.07.2023)        Rezultate          Link    

           Festivalul de Orientare al Bihorului 2023 (S‚nnicolau de Munte, CSO Madaras,  14-16.07.2023)   

                                               Rez. et1         Rez. et2          Rez. et3         Rez. echipe          Split1          Split2         Split3    

            JWOC 2023+JWOC Tour  (Baia-Mare, CS ElectroSistem,  02-09.07.2023)   

                                               Bulletin 2.1 (ENG)        Bulletin 3 (ENG)             Bulletin 4 (ENG)             JWOC Live Center           IOF Eventor entries                 Link          Link Facebook    

                                               Sprint:                 Live result Sprint               Results W       Results M        Split W         Split M         GPS W         GPS M            Photos          Video   

                                               Mixed-Relay     Live result Sprint Relay    Results            Split                   GPS1      GPS2       GPS3      GPS4                                 Photos          Video   

                                               Middle              Live result Middle             Results W       Results M        Split W         Split M         GPS W         GPS M           Photos           Video   

                                               Long                  Live result Long                Results W       Results M        Split W         Split M          GPS W       GPS M           Photos            Video   

                                               Relay   Live result Relay       Results W       Results M        Split W        Split M      GPSW1      GPSW2       GPSW3       GPSM1      GPSM2       GPSM3      Photos       Video   

                                               Buletin 2 JWOC Tour (ROU)           Bulletin 2 JWOC Tour (ENG)          JWOC-Tour Live Center           Online entries JWOC Tour              Link    

                                                                             Rezultate cumulate         Split et.1        Split et.2       Split et.3        Split et.4         Split et.5    

           CN Scolar de Orientare 2023  (Intorsatura Buzaului, Palatul National al Copiilor,  22-25.06.2023)         Rezultate cumulate   

            Roza Vanturilor 2023 etapa 6  (Sacele,  CS Babarunca,  10.06.2023)                        Rezultate         Link      

            SU5+CN Echipe+GPR  (Stei+Padis, FRO+EcoSport, 02-05.06.2023)      

                                                                  Live result Sprint            Live result CE-MD              Live result CE-LD            Live result et.4   

                                                                  Split et.1 Sprint               Split et.2 MD                        Split et.3 MD                    Split et.4 MD    

                                                                  Rezultate Echipe             Rezultate SU5                       Rezultate GPR - 4 etape        Rezultate CN Sprint-Urban 2023 (SU2-SU5)       

                                                                  Rez. Selectia Jun. Tin. 2023 - Sprint (SU2-SU5)         Rez. Selectia Jun. Tin. 2023 - Padure (5 et.)          Rez. Selectia Jun. Tin. 2023 (General - Final) 

          Roza Vanturilor 2023 etapa 5  (Sacele,  CS Babarunca,  27.05.2023)                   Link      

          Ziua Mondiala a Orientarii (WOD) Babarunca  (Sacele,  CS Babarunca,  23.05.2023)         

          Ziua Mondiala a Orientarii (WOD) Mentor Silva  (Bucuresti,  Mentor Silva,  21.05.2023)         

          Ziua Mondiala a Orientarii (WOD) Arad  (Arad,  Condor Club,  20.05.2023)                     Rezultate  

          Cupa Romaniei+SU4+Trofeul Maramures  (Baia-Sprie+Cavnic, Spria B.Sprie+Nord B.Mare, 19-21.05.2023)    

                                        Rez. Trof. Maramures             Rez. Cupa Romaniei        Rez. SU4        Split et.1 MD        Split et.2 LD         Split SU4       Rezultate CN Sprint-Urban 2023 (SU2-SU4)

                                        Rez. Selectia Jun. Tin. 2023 - Padure (4 et.)               Rez. Selectia Jun. Tin. 2023 - Sprint (SU2-SU4)    

          Ziua Mondiala a Orientarii (WOD)/Zilele Clujului (Baza Sportiva Gheorgheni Cluj-Napoca ora 12,  ProOrientare,  18.05.2023)          Link         Poze 

          Cupa Bihorului 2023 (Săldăbagiu de Munte, CS Ady Liceum Oradea,  13-14.05.2023)        

                                        Live result MD                 Live result LD            Rezultate cumulate        

                                        Rez. et.1 - MD                  Rez. et.2 - LD              Split et.1 - MD        Split et.2 - LD    

           Cupa Electro Sistem Baia Mare (Baia-Mare, CS ElectroSistem,  05-07.05.2023)                    

                                          Live result MD                 Live result LD            Live result Sprint   

                                          Result ELS              Result MD                 Result LD               Result Sprint                Split MD             Split LD             Split Sprint  

            Cupa Tarilor Latine+Carpathian Orienteering Trophy 2023 (3*WRE)+CN SU3  (Comarnic+Campina, CS Metropolitan+OK Silva Campina,  28.04-01.05.2023)      Link  

                                          Live result Sprint                 Live result LD               Live result MD      

                                          Rezultate Sprint        Split_Sprint           Rezultate Sprint WRE         Split_Sprint WRE      

                                          Rezultate LD              Split_LD                Rezultate LD WRE              Split_LD WRE                Rezultate MD               Split_MD         

                                          Rezultate Carpathian (et.1+2+3)             Rezultate Carpathian 18+20+21 (et.1+2+3)                Rezultate Comarnic              Poze   

           CN SU2 + Norme + Sepsi Kupa (Sf. Gheorge, FRO+ CSM "VSK Csikszereda",  22-23.04.2023)          Rezultate SU2         Split SU2          Split Norme   

           Cupa Prahova (Cocorastii Misli, CSO Valea Prahovei,  09.04.2023)                        Rezultate     

            Roza Vanturilor 2023 etapa 4  (Sacele,  CS Babarunca,  08.04.2023)                    Rezultate         Link      

            Camp.Nat.Semimaraton+SU1 (Orasul Victoria, FRO+Chimia Victoria,  01-02.04.2023)      Rezultate CN SM        Rezultate SU1          Split CN SM         Split SU1  

            Busola de Aur 2023 ed. 55 (Feleacu, CS Compass,  25-26.03.2023)                        Rezultate        Split1            Split2         Link      

            Roza Vanturilor 2023 etapa 3  (Stirei,  CS Babarunca,  18.03.2023)                       Clasament cumulat              Link      

            Cupa Rivulus Dominarum - Indoor (Baia Mare, CS Maratin Rivulus Dominarum, 18.03.2023)          Rezultate pe Categorii         Piramida Feminin         Piramida Masculin    

            Cupa Codrii Vlasiei (Parcul Bucov Plaja, CSO Valea Prahovei,  12.03.2023)       Rezultate     

            CN Sprint+LD+MD+Stafeta - Schi  (Izvoare,  FRO,  23-24.02.2023)                      Rezultate LD              Rezultate Sprint               Rezultate MD            Rezultate Stafeta        

            Trofeul Olteniei (Ocnele Mari, Ecosport, 11-12.02.2023)                                           Rezultate             Link    

            Cupa Babarunca - Schi  (Sacele,  CS Babarunca,  11-12.02.2023)                            Rezultate            Link      

            Trofeul Maramures - Schi (Tautii de Sus, Spria B.Sprie+Nord B.Mare, 11.02.2023)      

            Roza Vanturilor 2023 etapa 2  (Brasov,  CS Babarunca,  04.02.2023)                    Rezultate             Link      

            Roza Vanturilor 2023 - 11 etape  (jud Brasov,  CS Babarunca,  21.01.2023)         Rezultate et.1 - ianuarie                  Link    

             Marele Premiu de Iarna al Palatului (Bucuresti, FRO, 08.01.2023)                        Rezultate        Split1        Split2   

           

   

___________________________________________________________________________________________________________________